Достапни линкови

Престрелка во Радуша


Во близина на село Радуша кај македонско косовската граница во текот на изминатата ноќ, како што неофицијално се дознава, дошло до престрелка во која имало повредени. Се додава дека полицијата притоа уапсила две лица и запленила оружје. Пред две недели македонската полиција на граничниот реон кон Косово на 3 километри од скопско Блаце пронајде четири складишта со фрлачи, ракети, бомби и експлозив.
XS
SM
MD
LG