Достапни линкови

Во експлозија во Багдад, тројца загинати


Во експлозија на бомба подметната во едно мртво човечко тело во североисточниот дел на Багдад загинале три лица,додека над 20 други биле повредени, соопшти полицијата. Телото било поставено во близина на една продавница за храна.
XS
SM
MD
LG