Достапни линкови

Над сто загинати во авионска несреќа во Либија


Патнички авион денеска се урнал во Либија при што загинале 105 луѓе, јавуваат агенциите, повикувајќи се на официјални извори. Притоа се наведува дека станува збор за либиски авион кој полетал од Јоханесбург, Јужна Африка и кој се урнал на аеродромот во либискиот главен град Триполи. Во авионот имало 94 патници и 11 членови на екипажот и, според наводите, никој не ја преживеал несреќата.
XS
SM
MD
LG