Достапни линкови

Уапсен пакистанец во амбасадата на САД во Чиле


Влaстите во Чиле одредиле строг притвор, според законите за антитероризам за еден пакистанец откако го уапсиле во американската амбасада во Сантијаго. Станува збор за 28 годишниот Мухамед Саиф ур Рехман Кан кај кого детекторите во амбасадата откриле траги на експлозив. Кан кој досега не бил обвинет демантира дека имал некаква врска со терористите.
XS
SM
MD
LG