Достапни линкови

Седум деца убиени во нов напад во градинка во Кина


Седум деца биле убиени, додека 20 други ранети во уште еден напад во една градинка во северно кинеската провинција Шанхси, јави државната новинска агенција Хсинхуа. Се наведува дека децата биле избодени до смрт, но никакви други детали не се соопштени за нападот што се случил изутрината. Овој напад е последен во серијата слични врз училишта и градинки во Кина.
XS
SM
MD
LG