Достапни линкови

Ѓорге Иванов една година претседател


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ја одбележува првата годишнина од неговата инаугурација на оваа функција. По тој повод, Иванов организира отворен ден во претседателскиот Кабинет, во чии рамки граѓаните ќе можат да се запознаат со него и неговата работа.
XS
SM
MD
LG