Достапни линкови

Повторно работат српските телефонски мрежи на Косово


На поширокото подрачје на Грачаница и околните села во централно Косово вчера повторно проработе мобилната мрежа на Телеком Србија, а фиксната телефонска линија профункционира и во Службата за итна медицинска помош. Косовските власти пред 20 дена го укинаа сигналот од предаватели на Телеком Србија и Теленор во речиси сите средини на Косово јужно од реката Ибар.
XS
SM
MD
LG