Достапни линкови

Петмина полицајци загинаа во Багдад


Петмина ирачки полицајци загинале, а 14 се ранети во двата синоќешни бомбашки напада недалеку од една христијанска црква во јужниот дел на Багдад, соопшти претставник на министерството за внатрешни работи. Инаку завчера во серија од најмалку 60 одвоени напади врз силите за безбедност и една шиитска џамија на југот на Багдад загинаа 110 лица, а повеќе од 500 беа ранети.
XS
SM
MD
LG