Достапни линкови

Медведев во Турција


Рускиот претседател Димитриј Медведев денеска пристигна во Турција. Предвидено е тој утре да се сретне со неговиот турски колега Абдула Гул. Двајцата лидери би требало да потпишат неколку договори за визна либерализација и економска соработка.
XS
SM
MD
LG