Достапни линкови

Средба Груевски - Ел Фаси


Мароко и Македонија имаат одлични меѓусебни односи, немаат ниту едно отворено прашање, но повеќе напори треба да се вложат во интензивирање на економската соработка и зголемување на трговската размена, оценија македонскиот и мароканскиот премиер Никола Груевски и Абас Ел Фаси, на денешната средба во Рабат. Двајцата премиери, како што јави извесувачот на МИА, потпишаа договори за одбегнување на двојното оданочување и за заштита на инвестициите.
XS
SM
MD
LG