Достапни линкови

Папата во посета на најсиромашната западно европска земја


Папата Бенедикт 16 денеска ја започнува посетата на Португалија. Тој, како што се јавува, е во мисија на надеж во најсиромашната и најтешко погодената од економската криза западно европска земја.
XS
SM
MD
LG