Достапни линкови

Серија американски ракетни напади во северен Вазиристан


Во напад со најверојатно американски беспилотни летала во северозападен Пакистан, во близина на авганистанската граница, загинале 14 лица. Се јавува дека американските сили денеска превзеле серија ракетни напади врз позиции на милитанти во областа Северен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG