Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Утринската температура се движи меѓу три и 12, а дневната ќе биде од 22 до 29 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со температура до 27 степени.
XS
SM
MD
LG