Достапни линкови

Карзаи во посета на Вашингтон


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи пристигна во Вашингтон На четиридневна посета. За време на посетата предвидено е Карзаи да се сретне со американскиот претседател Барак Обама и државниот секретар Хилари Клинтон. Станува збор за прва официјална посета на Карзаи во САД, по неговите обвинувања дека меѓународната заедница се мешала во внатрешнополитичките работи на Авганистан.
XS
SM
MD
LG