Достапни линкови

Медведев во Сирија


Рускиот претседател Димитриј Медведев денеска службено отпатува за Сирија. Станува збор за историска посета, бидејки Медведев е првиот руски лидер кој официјално ја има посетено земјата. Тој денеска би требало да се сретне со неговиот сиријски колега Башар ал – Асаад. Сирија е клучен играч на блискиот исток, изјави Медведев пред посетата. Русија е една од четирите земји кои се залагаат за мир на блискиот исток.
XS
SM
MD
LG