Достапни линкови

Седумдесетмина загинати во Ирак


Седумдесетмина загинаа а повеќе од двеста лица се повредени во неколку напади во Ирак денеска. Во експлозии на два автомобили – бомби загинаа дваесетмина а стотина се повредени во градот Хила, југоисточно од Багдад. Експлозиите во Хила се случија по неколку напади во Багдад во кои загинаа единаесетмина а четириесетина лица беа повредени. Цели на претпладневните напади биле безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG