Достапни линкови

Од полноќ поскапува дизелот


Цената на дизелот од ноќеска на полноќ се зголеми за половина денар, а цените на бензините остануваат непроменети. Според Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика малопродажната цена на еуродизелот ќе изнесува 59 денари. За половина денар се зголемува и цената на екстра лесното масло за домаќинство кое ќе се продава по 47,50 денари за литар.
XS
SM
MD
LG