Достапни линкови

Коњановски на состанок на земјите во ИСАФ


Министерот за одбрана на Македонија Зоран Коњановски ќе учествува на првиот неформален состанок на министри за одбрана на земјите кои придонесуваат во Регионалната Команда Север во мисијата ИСАФ во Авганистан, што денеска почнува во Берлин. Тема на состанокот, како што е соопштено во Скопје, ќе бидат здружените напори, со цел пренесување на одговорноста за сигурноста на земјата врз авганистанските безбедносни сили.
XS
SM
MD
LG