Достапни линкови

Деветмина загинати во Багдад


Девет луѓе биле убиени, а повеќе од 20 повредени во, како што јавуваат агенциите, координирани напади врз полициски и армиски сили во Багдад. Се прецизира дека денеска истовремено биле нападнати неколку контролни пунктови во Багдад.
XS
SM
MD
LG