Достапни линкови

НАТО војник убиен во Авганистан


НАТО соопшти дека еден од персоналот во меѓународната мисија во Авганистан загинал во вчерашниот напад на милитантите во источниот дел на земјата. Други детали не се соопштени. Вчера Британија соопшти дека еден нејзин војник бил убиен додека бил во контрола во јужната провинција Хелманд. Од почетокот на годинава досега во Авганистан загинале 187 странски војници, од кои 115 американски.
XS
SM
MD
LG