Достапни линкови

Хашим Тачи:регионот никогаш не бил постабилен


Ни една инкриминирана група не може да го расипе имиџот на Албанците и соработката меѓу Косово и Македонија, изјавил косовскиот премиер Хашим Тачи. Неговата изјава е рекција на зачестените изјави за дестабилизација на регионот. Тачи потенцирал дека регионот никогаш не бил помирен.
XS
SM
MD
LG