Достапни линкови

Нови детали од истрагата за бомбата на Тајмс Сквер


Уапсениот американец со пакистанско потеклостои зад обидот за детонирање на автомобил бомба во центарот на Њујорк, рече денеска американскиот државен правибранител Ерик Холдер, во интервју за американската телевизија „Еј – Би – Си“. Сега имаме доволно докази дека пакистанскиот талибанец стои зад нападот, рече Холдер. Тој додаде дека владата на Пакистан немала информации за обидот за терористички напад на Тајмс Сквер.
XS
SM
MD
LG