Достапни линкови

Експлозија на автомобил бомба во Русија


Еден човек загинал во експлозија на автомобил бомба во јужниот дел на Русија денеска, јавија новинските агенции. Експлозијата се случила во градот Касписк. Локалните власти соопштија дека бомбашот загинал во експлозијата на автомобилот. Во јужниот дел на русија во изминатиов период се зачестиа нападите од страна на исламистичките милитанти.
XS
SM
MD
LG