Достапни линкови

Десетмина загинати во Пакистан


Десетмина загинале во ракетен напад на камп на талибанските милитанти во пакистанскиот регион Северен Вазиристан денеска. Ракетите ги лансирале американските вооружени сили а за сега не е познат идентитетот на загинатите. Војската на САД неретко лансира ракети кон скривниците на милитантите.
XS
SM
MD
LG