Достапни линкови

Петмина обесени во Иран


Петмина осуденици, меѓу кои и една жена биле обесени во Иран денеска. Петмината биле осудени за терористички акти. Како што јавуваат новинските агенции, од канцеларијата на јавниот обвинител соопштиле дека казнетите биле членови на анти-револуционерна група. Егзекуцијата била извршена во затворот Евин во близина на Техеран.
XS
SM
MD
LG