Достапни линкови

Соборувањето на фашизмот е еден од наjважните настани во историјата


Соборувањето на фашизмот е еден од најважните настани во човековата историја, се наведува во денешното соопштение од Белата куќа по повод одбележувањето на крајот на Втората светска војна во повеќе европски градови. Во повеќето европски земји кои беа дел од поранешниот советски блок денеска се слави повлекувањето на трупите германски нацисти пред 65 години.
XS
SM
MD
LG