Достапни линкови

Талибанците се заканија со нови убиства


Талибанските милитанти денеска се заканија со нови напади низ цел Авганистан во следнава недела. Во соопштение испратено до медиумите, талибанците се закануваат дека од понеделник ќе почнат со атентати врз политичари, ќе детонираат бомби покрај патишта и ќе ги убиваат сите кои не ги подржуваат. Министерот за одбрана на Авганистан Рахим Вардак изјави дека пораката од талибанците е пропаганда а не реалност.
XS
SM
MD
LG