Достапни линкови

Поплави во Таџикистан


Бројот на загинати во поплавите во Таџикистан се искачи на 21 лице, меѓу кои и 10 деца. Портпаролот на кризниот штаб Дистмурод Забиров изјави дека повеќе од 40 лица се водат како исчезнати а од петокот до денеска илјадници домови биле уништени во поплавите предизвикани од поројните дождови.
XS
SM
MD
LG