Достапни линкови

Затворени три аеродроми во Шпанија


Три аеродроми се затворени во северниот дел на Шпанија поради облак вулканска прав кој се проширил од вулканот во Исланд, соопштија властите. Авиокомпаниите кои летаат преку Атланскиот океан, пак, се обидуваа6т да го заобиколат облакот, поради што некои летови каснат и по два часа. За сега нема знаци дека активноста на вулканот во Исланд се смирува.
XS
SM
MD
LG