Достапни линкови

Неандерталците уште се меѓу нас


Неандерталците и сегашните луѓе се уште се поврзани, се наведува во најновата генетска студија објавена во Вашингтон. Имено сите луѓе со потекло од Европа, Азија и австроазискиот регион имаат ДНА на неандерталците, што не е случај со луѓето со потекло од Африка.
XS
SM
MD
LG