Достапни линкови

Хашкиот осуденик Крстиќ претепан


Хашкиот осуденик генерал Радислав Крстиќ кој 35 годишната казна затвор ја отслужува во Британија, бил претепан, соопшти британското минситерство за правда. Се уште нема детали кои биле лицата кои упаднале во неговата ќелија. Генерал Крсиќе осуден за геноцидот во Сребреница.
XS
SM
MD
LG