Достапни линкови

Стапката на невработеност во САД 9,9 насто


Американските компании во минатиот месец отвориле нови 290.000 работни места, а пазарот на трудот почнал да се опоравува од минатогодишната рецесија. Меѓутоа, стапката на невработеност во минатиот месец пораснала на 9,9 насто, во споредба со претходните 3 месеци, кога беше 9,7 насто.
XS
SM
MD
LG