Достапни линкови

НАТО мора да има анти-ракетен систем, изјави РасмусенГенералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, изјави денеска во Букурешт дека Алијансата мора да има модерен одбрамбен анти-ракетен систем, бидејки нејзина главна задача е колективната одбрана. Расмусен, по состанокот со претседателот на Романија, Трајан Басеску додаде дека и на Русија ќе и биде понудено да учествува во развојот на анти-ракетниот систем.
XS
SM
MD
LG