Достапни линкови

Русите ги ослободија сомалиските пирати


Руското министертво за одбрана соопшти дека ги ослободила сомалиските пирати кои беа уапсени при акцијата за ослободување на рускиот танкер. Според соопштението, пиратите биле ослободени поради тоа што немало основа според меѓународното право за нивно гонење пред суд.
XS
SM
MD
LG