Достапни линкови

Медведев - „Злосторствата на Стаљин не може да се заборават“


Рускиот Претседател Дмитриј Медведев изјави дека злосторствата на Советскиот диктатор Јосиф Стаљин врз неговиот народ не може да бидат заборавени. Во интервју за руска Известија, Медведев изјави дека режимот на Стаљин бил тоталитарен и без елементарни човекови права. Коментарите на Медведев доаѓаат пред прославите за Денот на победата над Фашизмот и Нацистичка Германија на 9 Мај.
XS
SM
MD
LG