Достапни линкови

Филе - мониторинг врз финансиите на членките на ЕУ


Според евро комесарот за проширување, Штефан Филе Буџетската и монетарната координација под надзор на Европската комисија може да се примени како превенција од повторување на финансиски проблеми слични на оние со долговите на Грција.
Филе за чешкиот весник Е-15 изјави дека посебно внимание Европската комисија посветува на зајакнување на капацитетот на мониторинг на финансиските средства на секоја од земјите членки, пренесува МИА.
XS
SM
MD
LG