Достапни линкови

Лидерите на Еврозоната на состанок за грчката криза во Брисел


Лидерите на 16 држави кои еврото го имаат како заедничка валута денеска во Брисел денеска ќе го финализираат пакетот од 110 милијарди евра помош за презадолжената Грција Меѓународниот монетарен фонд вети дека ќе и даде 30 милијарди евра на Грција, додека Европската Унија треба да и позајми 80 милијарди евра.
XS
SM
MD
LG