Достапни линкови

Ким Јонг Ил сепак бил во Кина, потврдија севернокорејските медиуми


Севернокорејските државни медиуми потврдија дека лидерот на земјата Ким Јонг Ил ја посетил Кина, наведувајќи дека се вратил од патувањето со кое сакал да помогне да се намали тензијата во регионот. Државните медиуми вообичаено не известуваат за ретките патувања на лидерот на земјата се додека тој не се врати безбедно дома.
XS
SM
MD
LG