Достапни линкови

Интерпол трага по синот на Бакиев


Интернационалната полицикса агенција Интерпол денеска издаде налог за апсење на Максим Бакиев, синот на екс претседателот на Киргистан Курманбек Бакиев. На интернет страницата на Интерпол е објавена фотографија на синот на поранешниот киргистански лидер, кој е осомничен за инволвираност во корупциски скандал.
XS
SM
MD
LG