Достапни линкови

Уапсена шефицата на кабинетот на Бакиев


Поранешната шефица на кабинетот на екс-претседателот Курманбек Бакиев е уапсен денеска. Оксана Малеванаја е се соочува со кривични обвиненија за злоупотреба на службената должност и сега се наоѓа во притвор во Бишкек, потврдија за Радио Слободна Европа од канцеларија на јавниот обвинител. Претходно, шефот на безбедносната служба на Киргистан изјави дека роднините и поранешните соработници на Бакиев се потенцијална опасност за стабилноста на земјата
XS
SM
MD
LG