Достапни линкови

Расте ризикот од должничка зараза во Европа


Рејтинг агенција Мудис денеска соопшти дека должничката криза би можело најверојатно да ги погоди и банкарските сектори во Португалија, Италија, Шпанија, Ирска и Британија. Предвидувањата на оваа влијателна агенција дојдоа откако грчката должничка криза продолжи да и се заканува на стабилноста на еврото.
XS
SM
MD
LG