Достапни линкови

Земјотрес во Перу


Земјотрес со сила од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди јужниот дел на Перу на границата со Чиле. Засега нема извештаи за жртви. Во февруари Чиле беше погоден од силен земјотрес при што загинаа над 500 луѓе.
XS
SM
MD
LG