Достапни линкови

Иванов на Евроазискиот економски самит во Истанбул


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе има обраќање на 13 от Евроазиски економски самит што се одржува во Истанбул. Претседателот Иванов вчера изјави дека ова не е само економски Самит, туку се обработуваат темите од геополитиката, геокултурата односно селењето на моќта и оти Македонија ги следи сите моментални односи на моќ што постојат и во политиката и во економијата, особено во енергетиката.
XS
SM
MD
LG