Достапни линкови

Министерот Милошоски во посета на Шведска


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска отпатува за Шведска каде што ќе се сретне со шефот на дипломатијата Карл Билт. Милошоски во Стокхолм ќе оствари одвоени средби и со претседателот на шведската делегација при Парламентарното Собрание на Советот на Европа Јоран Линблад, како и со пратеничката Валбурга Хабсбург Даглас.
XS
SM
MD
LG