Достапни линкови

Штефан Филе на Косово


Комесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе денеска и утре ќе престојува на Косово. Тој треба да присуствува на пуштањето во работа на новата зграда на Министерството за внатрешни работи на Косово, по што ќе разговара со прмиерот Хашим Тачи. Еврокомесарот Филе престојуваше на Косово и кон крајот на март.
XS
SM
MD
LG