Достапни линкови

Фуере го повика Тачи да се врати во Собранието


Евроамбасадорот Ерван Фуере вчера во Тетово го повика лидерот на ДПА Мендух Тачи да ја врати партијата во собраниските клупи. Фуере и Тачи по средбата изјавија дека разговарале за актуелната состојба во Македонија.
Тачи рече дека враќањето во Парламентот е техничка работа. За да се случи тоа, како што рече, потребно е да се воспостави дијалог меѓу партиите од опозицијата и од власта.
XS
SM
MD
LG