Достапни линкови

Американски функционер во одбраната во посета на Македонија


Заменик-помошникот на секретарот за одбрана на САД, Џозеф Мекмилан денеска во Скопје ќе се сретне со министерот за одбрана Зоран Коњаноски. На средбата ќе присуствуваат амбасадорот на САД во земјава, Филип Рикер и амбасадорот на Македонија во САД, Зоран Јолевски.
Цел на посетата е реализација на билатералните одбранбени консултации кои се одржуваат редовно на годишно ниво.
XS
SM
MD
LG