Достапни линкови

23 загинати во невреме во Кина


Кинеските државни медиуми објавија дека 23 луѓе загинаа, а повеќе од 150 се повредени во торнадо и силни ветрови во југозападна Кина. Нивинската агенција Ксинхуа објави дека бројот на жртви и повредени не е конечен.
XS
SM
MD
LG