Достапни линкови

Почина нигерискиот претседател Умару Јарадуа


Почина нигерискиот претседател Умару Јарадуа на 58-годишна возраст. В.д претседателот Гудлак Џонатан, кој ја вршеше должноста за време на боледувањето на Јарадуа, денеска и официјално ќе застане на чело на земјата.
XS
SM
MD
LG