Достапни линкови

Вчера во „Макстил“ експлодирала граната


Експлозија на дел од граната од руско производство, се првичните информации од МВР по увидот во врска со експлозијата во кругот на скопски „Макстил“ што се случи вчера, при што тешко беше повреден еден работник. Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска уште еднаш повтори дека не постои причина за загриженост, затоа што МВР има целосна контрола над безбедносната ситуација.
XS
SM
MD
LG